Prebrali smo

2012
 
 
 
 
 
 
 
1. Sreda, 23. 3. 2012, Šipca Tone Pavček: Angeli (2012)
2. Torek, 10. 4. 2012, obč. soba Ciril Kosmač: Pomladni dan (1953)
3. Torek, 8. 5. 2012, obč. soba Ciril Kosmač: Pomladni dan; Sreča (1946)
4. Torek, 22. 5. 2012, obč. soba Tone Partljič: Dom dom (2008)
5. Torek, 29. 5. 2012, obč. soba Sergej Verč: Rolandov steber (1991)
6. Torek, 16. 10. 2012, obč. soba Sergej Verč: Rolandov steber; Skrivnost turkizne meduze (1998)
7. Torek, 6. 11. 2012, obč. soba Marij Čuk: Pena majskega vala (1999)
8. Torek, 20. 11. 2012, obč.soba Marko Kravos: Kratki časi. Trst iz žabje perspektive (1999)
9. Torek, 4. 12. 2012, obč. soba  Boris Pahor: Vila ob jezeru (1955)
10. Torek, 18.12. 2012, obč. soba Boris Pahor: Mesto v zalivu (1955)
2013
11.  Torek, 8. 1. 2013, obč. soba  Boris Pangerc: Majenca (1992)
12. Torek, 22. 1. 2013, obč. soba Dušan Jelinčič: Ljubezen v času samote (1999)
13. Torek,  5. 2. 2013, Toscana Dušan Jelinčič: Umor na K2 (2001)
14. Torek, 19. 2. 2013, obč. soba Evelina Umek: Hiša na Krasu (2006)
15. Torek,  5. 3. 2013, obč. soba  Igor Škamperle: Sneg na zlati veji (1992); Kraljeva hči (1997)
16. Torek, 19. 3. 2013, obč. soba Marko Sosič: Tito, amor mijo (2005)
17. Torek,  2. 4. 2013, obč. soba  Miroslav Košuta: Izbor pesmi (1963-2011)
18. Torek, 16. 4. 2013, obč. soba Franja Bojc Bidovec: Ni neskončnih poti (1984)
19. Torek, 7. 5. 2013, obč. soba Ivan Minatti: Nekoga moraš imeti rad (1963, 2013)
E 1 Ponedeljek, 27. 5. 2013 Ekskurzija v Trst (B. Pangerc, M. Kravos, M. Čuk; Dolina, Trst, slovenski radio, Študijska knjižnica, Slovensko narodno gledališče, razgledna ploščad nad dolino Glinščice)
20. Sreda,  23. 10. 2013, obč. soba Maja Haderlap: Angel pozabe (2012)
21. Sreda, 13. 11. 2013, obč. soba  Maja Haderlap: Angel pozabe
22. Sreda, 27. 11. 2013, obč. soba Goran Vojnović: Jugoslavija, moja dežela (2011)
23. Sreda, 11. 12. 2013, obč. soba  Maruša Krese: Vsi moji božiči (2006);  Da me je strah? (2012)
2014
24. Sreda, 8. 1. 2014, obč. soba  Feri Lainšček: Namesto koga roža cveti (1991)
25. Sreda, 22. 1. 2014, obč. soba  Feri Lainšek: Ločil bom peno od valov (2003); Muriša (2006); izbor pesmi, 2001-2013
26. Sreda, 5. 2. 2014, obč. soba  Neža Maurer: Pesmi (2000-2010)
27. Sreda, 26. 2. 2014,  obč. soba  Vinko Möderndorfer:  Kino dom  (2008) 
28. Sreda, 12. 3. 2014,  obč. soba  Alojz Ihan: Slike z razstave (2013)
Sreda, 26. 2. 2014,  obč. soba  Prestavljeno 
29. Sreda, 2. 4. 2014,  obč. soba  Nataša Konc Lorenzutti: Kava pri dišečem jasminu (2013)
30. Sreda, 16. 4. 2014,  obč. soba  Drago Jančar: Prikazen iz Rovenske (1998)
31. Sreda, 7. 5. 2014,  obč. soba  Desa Muck: Panika (2003)
E 2 Ponedeljek, 19. 5.2014  Izlet po poteh Maje Haderlap – čez Jezersko v Železno Kaplo in Lepeno
P 1 Torek, 21. 5.2014, OŠ Log Dragomer  Predstavitev knjige Jure Zupan: Pomenska mreža slovenskih glagolov
ND1 Sreda, 22. 10. 2014, obč. soba Pogovor o načrtih za jesen
E 3 Ponedeljek, 3. 11. 2014 Izlet v Maribor  in srečanje s Tonetom Partljičem ter  člani Kud Studenci iz Maribora
32. Sreda, 12. 11. 2014, obč. soba Florjan Lipuš: Srčne pege (1991)
33. Sreda, 26. 11. 2014, obč. soba Anita Hudl: Slike samostanskega vrta (1977)
G 1 Ponedeljek, 8. 12. 2014,  SNG  Drama Ogled predstave  Maja Haderlap: Angel pozabe
34. Sreda, 10. 12. 2014, obč. soba Anton Haderlap: Graparji (2007)
2015
35. Sreda, 21. 1. 2015, obč. soba  Milka Hartman: Izbor poezije (2000-2004)
36. Sreda, 4. 2. 2015, obč. soba  Gustav Januš: V barve spremenjena beseda 1962-2009 (2009)
37. Sreda, 18. 2. 2015,  obč. soba  Janko Messner: Izbor proze,1970-2000
38. Sreda, 4. 3. 2015,  obč. soba  Andrej Kokot: Ko zori spomin (1996); izbor poezije, 2013
39. Sreda, 18. 3. 2015,  obč. soba  Valentin Polanšek: Izbor proze in poezije, 1981, 1981-1982, 2010
40. Sreda, 1. 4. 2015,  obč. soba  Jože Strutz: Kratka pomlad (2005)
P 2 Sreda, 15. 4. 2015, Društvo slovenskih pisateljev Pogovor z Evelino Umek v organizaciji Društva slovenskih izobražencev iz Trsta
G 2 Ponedeljek, 20. 4. 2015, SNG Drama   Ogled predstave Goran Vojnovič: Jugoslavija, moja dežela
41. Sreda, 6. 5. 2015,  obč. soba  Katarina Marinčič: Prikrita harmonija (2001)
R 1 Sreda, 20. 5. 2015, NUK Voden ogled NUK-a
42. Sreda, 14. 10. 2015, obč. soba Polona Glavan: Noč v Evropi (2001)
43. Sreda, 28. 10. 2015, Toskana Mateja Gomboc: Dantejeva hiša (2014)
P 3 Sreda, 11. 11. 2015, Knjižnica Šiška  Predstavitev knjige Mirana Likar Bajželj: Glasovi
44. Sreda, 25. 11. 2015, Toskana Mirana Likar Bajželj: Sobotne zgodbe (2009); Sedem besed (2012); Glasovi (2015)
45. Sreda, 9. 12. 2015, Toskana Mila Kačič: Skoz pomladni dež bom šla (2005, 2010)
2016
46. Sreda, 6. 1.2016, Toskana Ciril Zlobec: Spomin kot zgodba, 2 d.(1998)
R 2 Sreda, 13. 1. 2016, NUK Ogled razstave Poljub z jezikom: slovnice in slovarji slovenskega jezika od začetkov do danes
47.  Sreda, 20. 1. 2016, Toskana Ciril Zlobec: Izbor poezije, 1957-2015
L 1 Sreda, 3. 2. 2016, Toskana Šopek poezije za Prešernov dan v Dragomeru  – predstavitev pesniških zbirk Angelce Svete, Dragice Krašovec in Zdravka Pečana
48.  Sreda, 17. 2. 2016, Toskana Kajetan Kovič: Navodilo za hojo; Jutranji sprehajalec (2005)
49. Sreda, 2. 3. 2016, Toskana Maja Novak: Cimre (1995)
50.  Sreda, 16. 3. 2016, Toskana Milan Jesih: Izbor poezije, 2012-2013
P 4 Sreda, 30. 3. 2016, Društvo slovenskih pisateljev Pogovor  dr. Igor Škamperleta  z  izr. univ. prof.  Marijo Pirjevec  Paternu, urednico Rebulovega zbornika 2  in  avtorico knjige  Questa Trieste  
51. Sreda, 13. 4. 2016, Toskana Milan Dekleva: Svoboda belega gumba (2011)
E 4 Sobota, 7. 5. 2016  Literarno potovanje s Tonetom Partljičem –  Maribor, Pesnica, Šentilj, Marija Snežna, Lenart, Maribor
L 2 Sreda, 25. 5. 2016, Toskana Literarni večer z Markom Kravosom in Borisom Pangercem ob 5. obletnici BK
52. Sreda, 1. 6. 2016, Toskana Miha Mazzini: Izbrisana (2014)
ND2 Sreda, 5. 10. 2016, soba Društva upokojencev Uvodno srečanje
R3  Sreda, 19. 10. ? , Gorenjski muzej, Kranj Arheološka razstava Slovani, kakšni Slovani?,
53. Sreda, 2. 11. 2016, soba DU Drago Jančar: To noč sem jo videl (2010)
54. Sreda, 16. 11. 2016, soba DU Miha Mazzini: Otroštvo (2015)
55. Sreda, 30. 11. 2016, soba DU Lojze Kovačič: Kristalni čas (1990, 2016)
56. Sreda, 14. 12. 2016 Tina Batista Napotnik: Tunel (2016)
2017
57. Sreda, 4. 1.2017, soba DU Ivan Sivec: Bog na dopustu; Dopust s taščo; Bleščeče celjske zvezde; Kraljica s tremi kronami (2016)
R4 Sreda, 18.1.2017, soba DU  Proslava za Prešernov dan z odprtjem slikarske razstave Emilije Erbežnik
58. 

59.

Sreda, 1. 2. 2017,  soba DU Miroslav Košuta: Dnevnik o lastovičjem gnezdu (2015); 

Lado Kralj: Če delaš  omleto (2014); Kosec koso brusi (2010)

60. Sreda, 15. 2. 2017, soba DU Vide Brest: Pesmi; Tiho, tiho, srce (1967); Teci, teci, soncu  reci (1986); Mali človek na veliki poti (1983) 
61. Sreda, 1. 3. 2017,  soba DU Janez Menart: Zadnja pomlad (2016), Statve življenja (1981)
62.  Sreda, 15 . 3. 2017,  soba DU Vilma Purič: Burjin čas (2009), Brez zime (2012)
63.  Sreda, 5. 4. 2017,  soba DU Tanja Tuma: Češnje, bele in rdeče (2015)
64.  Sreda, 19. 4. 2017,  soba DU Svetlana Makarovič: Teta Magda ali vsi smo ustvarjalci (1978); Počitnice pri teti Magdi (2001); Izbor poezije,1964-2016
E5 Sobota, 6. 5. 2017 Ekskurzija: Križ, Ribiški muzej – Boljunec, Kulturni center Glinščica – Dolina, Majenca
65.

66.

67.

68. 

69.

Sreda, 10.5 . 2017,  soba DU Vera Albreht: Pelin v srcu (2015),

 Lily Novy: Oboki (1959) in Temna vrata (1998),

 Vida Taufer: Izbrani listi (1950), 

Ada Škerl: Temna tišina (1992) in Obledeli pasteli (1965), Ljubka Šorli: Tolminske pesmi (2003) in Izbrane pesmi (2010)

– Izbor poezije: Antologija slovenskih pesnic 1 in 2 (2004-2005) 

70.  Sreda, 24.5 . 2017,  soba DU Brina Svit: Odveč srce (2006)
71.  Sreda, 11. 10. 2017,  soba DU Agata Tomažič: Česar ne moreš povedati frizerki (2015)
72.  Sreda, 25. 10. 2017,  soba DU Vesna Lemaić: Kokoška in ptiči (2014)
73. Sreda, 8. 11. 2017,  soba DU Karin Cvetko Vah: Razmerja v ogledalu (2013)
74. Sreda, 22. 11. 2017,  soba DU Marjan Rožanc: Ljubezen (1979)
75. Sreda, 13. 12. 2017,  soba DU Anton Demšar: Pohorska transverzala (2016)
2018
76. Sreda, 3. 1. 2018,  soba DU Mira Mihelič: April (1959)
77. Sreda, 17. 1. 2018,  soba DU Tadej Golob: Jezero (2016)
78. Sreda, 7. 2. 2018,  soba DU Metod Pevec: Carmen (1995)
L3 Sreda, 21. 2. 2018,  Klub CD Rezijanska srčna govorica Silvane Paletti in Bogdane Herman
79. Sreda, 7. 3. 2018,  soba DU Marjan Tomšič: Grenko morje (2003)
80. Sreda, 21. 3. 2018,  soba DU Igor Torkar: Umiranje na obroke (1984)
81. Sreda, 4. 4. 2018,  soba DU Cene Vipotnik: Drevo na samem (1957, 2014)
82. Sreda, 25. 4. 2018,  soba DU Andrej Skubic: Koliko si moja (2011)
83. Sreda, 9. 5. 2018,  soba DU Gabrijela Babnik: Intimno (2016)
E6 Sobota, 12. 5. 2018  Ekskurzija v Prekmurje in srečanje z D. Šarotarjem in F. Lainščkom
84. Sreda, 23. 5. 2018,  soba DU Andrej Arko: Gaudeamus (2017)
85. Sreda, 3. 10. 2018,  soba DU Dušan Šarotar: Biljard v Dobrayu (2009)
86. Sreda, 17. 10. 2018, soba DU Mojca Širok: Pogodba (2017)
87.  Sreda, 7.11. 2018, soba DU Dino Bauk: Konec. Znova (2015)
R5 Sreda, 7. 11. 2018, CD Vrhnika Odprtje slikarske razstave Emilije Erbežnik
88. Sreda, 21. 11. 2018, soba DU Mate Dolenc: Morje v času mrka (2008)
89. Sreda, 5. 12. 2018, soba DU Mojca Kumerdej: Krst nad Triglavom (2001)
90. Sreda, 19. 12. 2018, soba DU Marinka Fritz Kunc: Janov krik (1985)
2019
91. 

92.

Sreda, 9. 1. 2019, soba DU Alojz Rebula, Zora Tavčar: Dve mladosti – ena ljubezen (2015)
93.  Sreda, 23. 1. 2019. soba DU Ervin Fritz: Velika radost (2017)
94.  Sreda, 6. 2. 2019, soba DU Nedeljka Pirjevec: Zaznamovana (1992)
L4 Sreda, 6. 2. 2019, Zavod Ivana Cankarja, Cankarjeva knjižnica Vrhnika Literarni večer slovenskih pesnic ob kulturnem prazniku – Jutri bom ljubila: Saša Pavček, Maja Vidmar in Alja Adam
95. 

96. 

Sreda, 20. 2. 2019, soba DU Saša Pavček: Obleci me v poljub (2010)

Marko Pavček: Z vsako pesmijo me je manj (1981)

97.  Sreda, 6. 3. 2019, soba DU Vitomil Zupan: Menuet za kitaro (1975)
98.  Sreda, 20. 3. 2019, soba DU Bronja Žakelj: Belo se pere na devetdeset (2017)
99.  Sreda, 3. 4. 2019, soba DU Jani Virk: Brez imena (2018)
100. Sreda, 17. 4. 2019, soba DU Monika Žagar: Košček čokolade v pasji dlaki (2018)
S1 Četrtek, 25. april 2019, Domžale 5.mednarodni festival znanja in kulture starejših. Domžale 2019. Zgodbe ljudi tkejo pripoved kraja: predstavitev revije Pogovori (N. Gams, A.Logar Pleško, D. Krašovec). Strokovni posvet Mreže SUTŽO: Starejši, učenje, umetnost., sodelovanje na okrogli mizi Umetnostno ustvarjanje starejših: zakaj, čemu, kako? (Vezi, ki jih ustvarja branje, sežejo daleč – A. Logar Pleško)
101.102. Sreda, 15. 5. 2019, soba DU Aljoša Furlan: Domov (2017)

Staša Furlan Seaton: Vojna vse spremeni (2016) 

E7 Sobota, 21. 9. 2019 Literarno potovanje skupaj z društvom Vedrina v Ljubljano – Vodnikova domačija, na Visoko, srečanje z Mileno Miklavčič, in v Žiri 
L5 Ponedeljek, 7. 10. 2019, Cankarjeva knjižnica Vrhnika Predstavitev Društva Dvig in lutkovne skupine
P5 Sreda, 16. 10. 2019, Cankarjeva knjižnica Vrhnika Literarni večer z Bronjo Žakelj  in knjigo Belo se pere na 90
103.  Sreda, 6. 11. ob 18.00, soba DU Primož Sturman: Gorica je naša (2018)
104.  Sreda, 20. 11. ob 18.00, soba DU Vladimir P. Štefanec: Najlepša neznanka svetloba (2019)
105.  Sreda, 4. 12. ob 18.00, soba DU Veronika Simoniti: Kameno seme (2014); Ivana pred morjem (2019)
2020
106.  Sreda, 22. 1. ob 18.00, soba DU Goran Vojnović: Figa (2016)
107. Sreda, 5. 2. ob 18.00, soba DU Marij Čuk: Molk koloradskih hroščev (2016)
108. Sreda, 19. 2. ob 18.00, soba DU Bruna Marija Pertot: Ko se vračajo delfini (1993)
109. Sreda, 21.10. ob 18.00 po spletu Igor Karlovšek: Gimnazijec (2004)
110.  Sreda, 4.11. ob 18.00 po spletu Marjanca Mihelič: Budimpeštatrans (2015)
111. Sreda, 18.11. ob 18.00  po spletu Miriam Drev: V pozlačenem mestu (2012)
112. Sreda, 2.12. ob 18.00 po spletu Jurij Hudolin: Ljubljanske ulice (2018)
113. Sreda, 16.12. ob 18.00 po spletu Petra Pogorevc: Rac (2020)
2021
114.  Sreda, 6. 1. ob 18.00 po spletu Janko Petrovec: Karantena. Rim (2020)
115.  Sreda, 20. 1. ob 18.00 po spletu Dušan Jovanović: Na stara leta sem vzljubil svojo mamo (2018)
116. Sreda, 3. 2. ob 18.00 po spletu Ana Schnabl: Razvezani (2017)
117. Sreda, 17. 2. ob 18.00 po spletu Stanka Hrastelj: Igranje (2012)
118. Sreda, 3. 3. ob 18.00 po spletu Ciril Kosmač: Lovim pomladni veter (2020)
119. Sreda, 17. 3. ob 18.00 po spletu Ivana Djilas: Hiša (2016)
120. Sreda, 7. 4. ob 18.00  po spletu Alma Karlin: Moj kitajski ženin (2019)
121. Sreda, 21. 4. ob 18.00 po spletu Feri Lainšček: Kurji pastir (2020)
122. Sreda, 5. 5. ob 18.00 po spletu Tadej Golob: Dolina rož (2020)
123. Sreda, 19. 5. ob 18.00 po spletu Samo Rugelj: Resnica ima tvoje oči (2018)
124. Sreda, 6. 10., ob 18.00 po spletu Lenart Zajc: Američanka (2018)
125. Sreda, 20.10., ob 18.00 po spletu Marij Čuk: Črni obroč (2020)
126. Sreda, 3. 11., ob 18.00 po spletu Mirana Likar Bajželj: Pripovedovalec (2020)
127. Sreda, 17. 11., ob 18.00 po spletu Maja Gal Štromar: Ženska drugje (2017)
128. Sreda, 1. 12., ob 18.00 po spletu Erika Johnson Debeljak: Devica, kraljica, vdova, prasica (2021)
129. Sreda, 15. 12., ob 18.00 po spletu Tone Partljič: Ljudje z morja (2021)
2022
 
 
130. Sreda, 5. 1., ob 18.00 po spletu Jani Virk: Jaka in Vane (2021)
131. Sreda, 19. 1. ob 18.00 po spletu Mirt Komel: Detektiv Dante (2021)
132. Sreda, 2. 2. ob 18.00 po spletu Alenka Stanič: Ženska proste reje (2021)
133. Sreda, 16. 2. ob 18.00 po spletu Slavko Pregl: Skrivnost se imenuje Erich Šlomovič (2019)
134. Sreda, 2. 3. ob 18.00 po spletu Karel Grabeljšek: Med strahom in dolžnostjo (1967)
135.  Sreda, 16. 3. ob 18.00 po spletu Simona Škrabec: Vračam se iz gozda z obarvanimi rokami (2020)
136. Sreda, 6. 4. ob 18.00 po spletu Barbara Hanuš: Kavni krog (2021)
137. Sreda, 20. 4. ob 18.00 po spletu Dušan Jelinčič: Šepet nevidnega morja, dvanajst tablet svinca (2020)
138. Sreda, 4. 5. ob 18.00 po spletu Primož Sturman: Sinteze (2020)
139. Sreda, 18. 5. ob 18.00 po spletu Irena Svetek: Rdeča kapica (2021)
L3 Torek, 24. 5. ob 18.00  Srečanje z Marijem Čukom in njegovo knjigo Črni krog
140. Sreda, 6. 10. ob 18.00 Vinko Mőderndorfer: Druga preteklost (2017)
L Torek, 19. 10. ob 18.00 Obisk literarnega večera BK Vrhnika s predstavitvijo knjige Metamorfoze oljke Žive Agrež v kulturnem domu Šentjošt
141. Sreda, 3. 11. ob 18.00 Roman Rozina: Sto let slepote (2021) prestavljeno
L4 Torek, 8.11. ob 17.30 Cankarjeva knjižnica, Vrhnika Medgeneracijski literarni večer ob 10. letnici DVIG-ovega Bralnega krožka in 5. letnici bralnega krožka za predšolske otroke Od pravljice do lutke s predstavitvijo knjige Ko spregovori srce D. Krašovec in A. Logar Pleško
142. Sreda, 16. 11. ob 18.00 Mateja Gomboc: Balada o drevesu (2021)
  2023
143. Sreda, 4. 1. ob 18.00 Nataša Konc Lorenzutti: Beseda, ki je nimam (2021)
L5 144. Sreda, 18. 1. ob 18.00 Srečanje s Tonetom Kuntnerjem in njegovo knjigo Grabe mojih sanj (2022)
145. Sreda, 15. 2. ob 18.00 Alojz Ihan: Karantena (2022)
146. Sreda, 15. 3. ob 18.00 Karel Destovnik Kajuh, Silva Ponikvar: Ljubimca z Vošnjakove (2014); Zbrano delo (1971)
147. Sreda, 12. 4. ob 18.00 Mitja Čander: Slepec (2019)
148. Sreda, 19. 4. ob 18.00 David Zupančič: Življenje v sivi coni (2022)
149. Sreda, 3. 5. ob 18.00 Anja Mugerli: Pričakovanja (2023)
150. L6 Sreda, 17. 5. ob 18.00 Srečanje s Tonetom Partljičem in njegovo knjigo Veter z vzhoda (2023)
L8 Četrtek, 21. 9. ob 18.00 Šepet jeseni. Literarni večer. Vrhnika, Cankarjeva knjižnica
151. Sreda, 4. 10. ob 18.00 Katja Gorenčan: Materinska knjižica (2022)
152. Sreda, 18.10. ob 18.00 Tina Vrščaj: Na Klancu (2022)
153. Sreda,15. 11. ob 18.00 Feri Lainšček: Kurji pastir. 2. d. Petelinje jajce (2023)
154. Sreda, 6. 12. ob 18.00 Lado Kralj: Ne bom se več drsal na bajerju (2023)
155. G3 Petek, 8. 12. ob 19.00 Ogled predstave v  MGL Ana Duša: Navodila
156. Sreda, 20. 12. ob 18.00 Sebastjan Pregl: V Elvisovi sobi
  2024  
157. Sreda, 3. 1. ob 18.00 Katarina Marinčič: Ženska s srebrnim očesom
158. G4 Ponedeljek, 18.1.2024 Ogled predstave v CD  Goran Vojnovič : Pod svobodnim soncem
159. Sreda, 16. 1. ob 18.00 Barbara Hanuš: Od 7 do 97